Thursday, January 29, 2015

282. Lunchbox #1

Placuszki marchewkowe z warzywamiPrzepis na placuszki:

*2 marchewki
*białko jaja
*3-4 płaskie łyżki mąki pełnoziarnistej
*trochę mleka
*przyprawy

Wszystkie składniki połączyłam przy użyciu łyżki i usmażyłam.


Dziś, dla odmiany, zamiast śniadania- lunchbox. Dbam o regularne jedzenie, a gdy lekcje mam do 15:30 czy nawet 17, wiem, że na jogurtach i jabłkach długo nie pociągnę. Dlatego też staram się szykować wieczorem małe, przenośne i pyszne co nieco :)

Wczoraj na basenie było super, ale gdy miałam już wychodzić, uderzyłam nogą w linki oddzielające tory. Poszłam do szatni, potem pod prysznic i dopiero tam zauważyłam, że mam stopę całą we krwi.. Wiecie, niby tylko skaleczenie, ale palec mocno ukrwiony to i widok mało smaczny. Nie chciałam robić sensacji i przede wszystkim wracać na basen do ratowników- nie dość, że wszyscy by się patrzyli, to wszystko bym zakrwawiła. Zrobiłam prowizoryczny opatrunek z chusteczki, a w domu założyłam plaster. I jakoś żyję :) Ale jestem zła, bo gdybym wyszła 30 sekund wcześniej to nic by się nie stało. Z drugiej strony, zawsze mogłam się poślizgnąć i rozbić głowę, więc z dwojga złego... ;)

7 comments:

 1. Miałam podobną krwawiącą historię ostatnio. Pękła mi szklanka w rękach i niby tylko małe skaleczenie, a myślałam, że do szkoły nie pójdę, bo było strasznie dużo krwi i jeszcze nie mogłam go zatamować!

  ReplyDelete
 2. Nie lubię małych skaleczeń. Cieknie z nich tak mocno, że na prawdę mogą przyprawić o zawrót głowy. Co do placuszków marchewkowych, są tak apetyczne, że chce je tu i teraz ! :)

  ReplyDelete
 3. Wlasnie zastanawialam, jakiego lunchboxa sobie zrobic. Te placki to strzal w 10, takie proste w przygotowaniu i na pewno pyszne! <3

  ReplyDelete
 4. Super lunchbox! Gdyby nie to, że ograniczam marchewkę, to bym się skusiła:(

  ReplyDelete
 5. Fajnie, że zabierasz ze sobą takie smakołyki. Zawsze to dodatkowa dawka energii i urozmaicenie od np. kanapek :)

  ReplyDelete